אם שמעתם את המילה הרניה בעבר ולא ידעתם מה הכוונה אז הגעתם מקום הנכון!

  טלפון: 036007077 info@midormedical.com מידור שירותי רפואה, הברזל 19א' רמת החייל, תל אביב, 69710
הרניה טופ קליניק
רישמו כאן את הפרטים שלכם ונחזור אליכם בהקדם!


אנו מכבדים את פרטיותך*
 
הרניה טופ קליניק
הינו מרכז המצוינות הראשון בישראל
 אבחון מדויק ומניעת ניתוחים מיותרים
 תיקון הרניות בדופן הבטן
 תיקון באמצעות השיטה הפתוחה ובשיטה הלפרוסקופית
 
המרכז הרפואי היחיד בישראל המספק שרותי ייעוץ, אבחון וניתוח תחת קורת גג אחת – בי"ח אסותא.
 
 
בוגר הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת ת"א -1970 ומומחה בכירורגיה כללית משנת 1980. מנהל המערך הכירורגי - מרכז רפואי רבין קמפוס גולדה בי"ח השרון. מנהל היחידה לכירורגיה לפרוסקופית מתקדמת בבי"ח השרון ואחראי מחלקה כירורגית ב' במסגרת המערך הכירורגי של בי"ח השרון, מרכז רפואי רבין. בעל נסיון רב בניתוחי בקע בשיטות המתקדמות ביותר ומהמובילים בארץ בניתוחי בקע בשיטות הלפרוסקופיות.
דף הבית | הרניה

בטוח שכבר שמעתם בעבר את המילה בקע. ואם לא בקע אז בטח שמעתם על קילה. תמיד מזהירים אתכם כשאתם מרימים משהו כבד ואומרים לכם "שלא יהיה לכם קילה"? אז מה זה בעצם קילה? או בקע? או בעצם הרניה? כל השלושה הם אותו הדבר, ולמעשה מדובר במעבר של איבר או רקמה אחרת בגוף מהמקום בו הוא אמור להיות אל מקום אחר, דרך מחיצה שרירית או מחיצה אחרת. רוב המקרים של הרניה מתרחשים באזור של הבטן, ולמעשה איברים שאמורים להיות בחלל הבטן יוצאים ממקומם ואז מתגלה בליטה הנראית לעין וניתנת למישוש בבטן. הרניה בבטן מתרחשת כתוצאה מחולשה של שריר ולכן מתאפשר מצב שבו לולאת מעי יוצאת ממקומה הטבעי. בקע שכזה יכול להיות אחד מאלו: בקע סרעפתי, בקע טבורי, בקע מפשעתי ובקע פוסט-ניתוחי.
במצב של בקע סרעפתי לולאת מעי או חלק מהקיבה נכלאים מעל הסרעפת. מאפיין שכיח של מצב כזה הוא צרבת. בקע טבורי מתרחש לרוב אצל נשים לאחר הריון (או במהלכו) ונגרם כתוצאה מהיחלשות שרירי הבטן הרוחביים והאורכיים לאחר התרחבותם בהריון.
לעומת הבקע הטבורי השכיח יותר אצל נשים, הבקע המפשעתי דווקא שכיח יותר אצל גברים. במצב כזה לולאת מעי יוצאת ממקומה הטבעי ומגיעה לאיזור האשכים.
בקע פוסט ניתוחי כשמו כן הוא, מופיע אחרי ניתוח. הוא עשוי להווצר באיזור של צלקת שלאחר ניתוח. באיזור הניתוח יש חולשה של השרירים ומצב כזה הוא שיוצר את הבקע הפוסט ניתוחי.
מצב של בקע כלוא הוא מצב בו הבקע נכלא בתוך רקמת שריר ומתחיל להווצר בו נמק. רק במצב של בקע כלוא דרושה התערבות כירורגית דחופה, ואילו במצבים אחרים דרוש ניתוח אך הוא אינו דחוף. לאחר הניתוח יש צורך לנוח במשך מספר חודשים מנשיאת משאות כבדים, אך חוץ מזה חוזרים לתפקד בצורה תקינה די מהר.
הרניה היא מחלה ידועה ונפוצה, והיא נוצרת מכך שגוף האדם אינו מושלם.


ניתוח הרניה | מה זו הרניה | הרניה בילדים | הרניה בהריון | הרניה טבורית |

Copyright © - All right reserved. תנאי שימוש באתר